Приключенията на Булти и приятели

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Приключенията на Булти и приятели

приключения без край в памет на Булти


3 posters

    Планиране на плаване

    dnvelev
    dnvelev


    Брой мнения : 12
    Join date : 10.02.2012
    Age : 51
    Местожителство : гр.Пазарджик

    Планиране на плаване Empty Планиране на плаване

    Писане  dnvelev Пет Ное 30 2018, 12:03

    Приятели, в тези студени зимни дни на мен мисълта ми все към морето бяга... Както казва един приятел " Постоянно ми се ходи на море. Дори като съм на морето пак ми се ходи на море" Very Happy Идеята ми е да направя проучване възможно ли ще ми е да осъществя преход с моторна лодка от Севрибурун до Резовска река. На етапи, разбира се.Разстоянието е около 300-320 км. Мисля , че може да се мине за 7-10 дни, без зор със спиране за гмуркане ,риболов, снимки и т.н.Нещо от сорта ми се върни като идея в главата, но е още мъгляво и ще иска много сериозна подготовка от всякакъв вид. Някой от вас имал ли е подобно приключение? И въобще ( освен Булти) опит в плаването. Обръщам се за помощ и мнения първо тук , в този сайт, поради огромното ми уважение към вас и най- вече към създателя му, чиито приключения са източник на възхищение и вдъхновение за всички нас. Човек, за когото плаках, без дори да съм го познавал лично, но когото чувствах по- близък от роднина... Та така...
    sea_dragon
    sea_dragon
    Admin


    Брой мнения : 430
    Join date : 25.09.2010
    Age : 38
    Местожителство : Burgas

    Планиране на плаване Empty Re: Планиране на плаване

    Писане  sea_dragon Пет Ное 30 2018, 18:47

    Интересна идея колега :) за съжаление трябва да минат тъмните и студени месеци.
    Може ли да попитам все пак къде точно е Севрибурун ? Не ми е познато?
    Иначе съм сигурен че за създателя на сайта това би било незабравимо приключение и предизвикателство - 320 км с лодка. Лодката обаче ще трябва да е стабилна :)
    Благодаря ти че писа и дано да се намерят хора които да споделят опит :) Ще следя темата с интерес.
    Аз лично много опит с лодките нямам, само по суша с автомобили :)
    наздраве наздраве наздраве
    dnvelev
    dnvelev


    Брой мнения : 12
    Join date : 10.02.2012
    Age : 51
    Местожителство : гр.Пазарджик

    Планиране на плаване Empty Re: Планиране на плаване

    Писане  dnvelev Съб Дек 01 2018, 10:04

    Извинявам се , Сиврибурун( не Севри), това е най- северната точка на нашето черноморие, на самата граница с Румъния. Лодката ми е стабилна, надуваема, с твърдо дъно, 3,2м. Двигателя е 8,8 к.с, но мисля, че ще трябва да купя по- мощен. Понеже смятам да сме двама, а за двама бута малко трудно, особено ако има насрещен вятър. За такава лодка дават максимум 15 к.с. , така че смятам да сложа такъв. Той Булти плава и с 2 коня, ама Булти си е Булти Very Happy наздраве
    YordanDanev
    YordanDanev


    Брой мнения : 229
    Join date : 02.02.2011
    Age : 48
    Местожителство : Нюрнберг

    Планиране на плаване Empty Re: Планиране на плаване

    Писане  YordanDanev Нед Дек 02 2018, 13:46

    Стига да имаш свободно време и да си направиш план къде да са ти спирките, защо да не можеш да го направиш това плаване. Звучи ми като Ком - Емине, обаче по море.

    Sponsored content


    Планиране на плаване Empty Re: Планиране на плаване

    Писане  Sponsored content


      В момента е: Чет Май 02 2024, 17:06